UW Health Sports Medicine 

Main Page

About Us

Academic Achievements

Services

Future Badgers

Student-Athlete Development

Tutor Program

Student-Athlete Handbook

Buckinghams & Awards

Community Service Request Form

MY UWbadgers.com

Athletic Board Scholars

Sponsored by the UW Athletic Board, Athletic Board Scholars have earned the highest cumulative grade point average in each of their respective sports, have been in residence at the UW for at least three semesters and have earned a "W" letter during the current season.

Athletic Board Scholar Award Winners

Year First Name Last Name Sport
2014 Zachary Showalter Men's Basketball
  Michael Brice Men's Cross Country
  Michael Trotter Football
  Robert Jacobsen Men's Golf
  Adam Miller Men's Hockey
  Kyle Anderson Men's Rowing
  Adam Lauko Men's Soccer
  Drew Teduits Men's Swimming & Diving
  Oskar Wikberg Men's Tennis
  Reed Connor Men's Track & Field
  Connor Medbery Wrestling
  Ann Marie Brown Women's Basketball
  Dana Steffen Women's Cross Country
  Kimberly Dinh Women's Golf
  Kathryn Josephs Women's Hockey
  Nicole Hettmann Women's Rowing
  Alessandra Ruenger Women's Lightweight Rowing
  Nicole La Petina Women's Soccer
  Taylor Stewart Softball
  Ivy Martin Women's Swimming & Diving
  Lauren Chypyha Women's Tennis
  Taylor Kirby Women's Track & Field
  Crystal Graff Volleyball
2013 Jared Berggren Men's Basketball
  AnnMarie Brown Women's Basketball
  Michael Brice Men's Cross Country
  Dana Steffen Women's Cross Country
  Michael Trotter Football
  Thomas Welk Men's Golf
  Kimberly Dinh Women's Golf
  Ryan Little Men's Hockey
  Kathryn Josephs Women's Hockey
  Alec Hub Men's Rowing
  Elizabeth Emmerich Women's Lightweight Rowing
  Kendall Schmidt Women's Rowing
  Timothy Lancina Men's Soccer
  Erin Jacobsen Women's Soccer
  Mariel Massei Softball
  Andrew Teduits Men's Swimming & Diving
  Ellen Meinholz Women's Swimming & Diving
  William Bertha Men's Tennis
  Hannah Berner Women's Tennis
  Elliot Krause Men's Track & Field
  Megan Beers Women's Track & Field
  Crystal Graff Volleyball
  Scott Liegel Wrestling
2012 Jared Berggren Men's Basketball
  Morgan Paige Women's Basketball
  Ryan Collins Men's Cross Country
  Hanna Knurr Women's Cross Country
  Russell Wilson Football
  Thomas Welk Men's Golf
  Lindsay Danielson Women's Golf
  Gavin Hartzog Men's Hockey
  Carolyne Prevost Women's Hockey
  Charles Clapp IV Men's Rowing
  Jennifer Pavelec Women's Lightweight Rowing
  Kendall Schmidt Women's Rowing
  Timothy Lancina Men's Soccer
  Laurie Nosbusch Women's Soccer
  Stephanie Peace Softball
  Austin Cox Men's Swimming & Diving
  Ellen Meinholz Women's Swimming & Diving
  William Bertha Men's Tennis
  Alaina Trgovich Women's Tennis
  Ian Jansen Men's Track & Field
  Abby Lueck Women's Track & Field
  Crystal Graff Volleyball
  Thomas Kelliher Wrestling
2011 Brett Valentyn Men's Basketball
  Alyssa Karel Women's Basketball
  Elliott Krause Men's Cross Country
  Megan Beers Women's Cross Country
  Brad Nortman Football
  Thomas Welk Men's Golf
  Lindsay Danielson Women's Golf
  Ryan Little Men's Hockey
  Rebecca Ruegsegger Women's Hockey
  Ryan Thompson Men's Rowing
  Jessica Lund Women's Lightweight Rowing
  Kendall Schmidt Women's Rowing
  Derek Pitts Men's Soccer
  Laurie Nosbusch Women's Soccer
  Jennifer Krueger Softball
  Austin Cox Men's Swimming & Diving
  Ellen Meinholz Women's Swimming & Diving
  William Bertha Men's Tennis
  Alaina Trgovich Women's Tennis
  Ian Jansen Men's Track & Field
  Egle Staisiunaite Women's Track & Field
  Janelle Gabrielsen Volleyball
  Thomas Kelliher Wrestling
2010 Brett Valentyn Men's Basketball
  Alyssa Karel Women's Basketball
  Jack Bolas Men's Cross Country
  Megan Beers Women's Cross Country
  Prince Moody Football
  Nicholas Engen Men's Golf
  Beth Weinstein Women's Golf
  Ryan McDonagh Men's Hockey
  Carla Pentimone Women's Hockey
  Matt Francis Men's Rowing
  Kaela Erickson Women's Lightweight Rowing
  Katie Hurtis Women's Rowing
  Max Wilson Men's Soccer
  Laurie Nosbusch Women's Soccer
  Kristyn Hansen Softball
  Timothy Feyereisen Men's Swimming & Diving
  Lauren Borja Women's Swimming & Diving
  Marek Michalicka Men's Tennis
  Alaina Trgovich Women's Tennis
  Jake Fritz Men's Track & Field
  Megan Seidl Women's Track & Field
  Janelle Gabrielsen Volleyball
  Drew Hammen Wrestling
2009 Brett Valentyn Men's Basketball
  Alyssa Karel Women's Basketball
  Jack Bolas Men's Cross Country
  Sarah Hurley Women's Cross Country
  Tyler Holland Football
  Nick Engen Men's Golf
  Beth Weinstein Women's Golf
  Ryan Jeffery Men's Hockey
  Carla Pentimone Women's Hockey
  Dan Stevens Men's Rowing
  Kaela Erikson Women's Lightweight Rowing
  Katie Hurtis Women's Rowing
  Andrew Miller Men's Soccer
  Jamie Klages Women's Soccer
  Kristyn Hansen Softball
  Michael Hopkins Men's Swimming & Diving
  Lauren Borja Women's Swimming & Diving
  Peter Marrack Men's Tennis
  Erin Jobe Women's Tennis
  Jacob Fritz Men's Track & Field
  Egle Staisiunaite Women's Track & Field
  Faye McCormack Volleyball
  Erik Senescu Wrestling
2008 Brett Valentyn Men's Basketball
  Sarah Ingison Women's Basketball
  Noah Shannon Men's Cross Country
  Cassie Hintz Women's Cross Country
  Chris Pressley Football
  Nick Engen Men's Golf
  Beth Weinstein Women's Golf
  Ryan Jeffery Men's Hockey
  Maria Evans Women's Hockey
  Dan Stevens Men's Rowing
  Kaela Erickson Women's Lightweight Rowing
  Katie Hurtis Women's Rowing
  Victor Diaz Men's Soccer
  Katy Meuer Women's Soccer
  Joey Daniels Softball
  Nicholas Bennett Men's Swimming & Diving
  Elizabeth Brooks Women's Swimming & Diving
  Nolan Polley Men's Tennis
  Erin Jobe Women's Tennis
  Jacob Fritz Men's Track & Field
  Kaitlyn Marsolek Women's Track & Field
  Megan Mills Volleyball
  Drew Hammen Wrestling
2007 Kevin Gullickson Men's Basketball
  Caitlin Gibson Women's Basketball
  Timothy Pierie Men's Cross Country
  Sarah Hurley Women's Cross Country
  Matthew Brown Football
  Garrett Jones Men's Golf
  Jeana Dahl Women's Golf
  Ryan Jeffery Men's Hockey
  Sara Bauer Women's Hockey
  Sam Austin Men's Rowing
  Kathleen Holoyda Women's Lightweight Rowing
  Kirsten Kuhn Women's Rowing
  Chris Ede Men's Soccer
  Sandra Jorgensen Women's Soccer
  Theresa Boruta Softball
  Thomas Molzahn Men's Swimming & Diving
  Andrea Wiesner Women's Swimming & Diving
  Nolan Polley Men's Tennis
  Erin Jobe Women's Tennis
  Nathan Brown Men's Track & Field
  Lindsey Heinzmann Women's Track & Field
  Katie Jo Lorenzen Volleyball
  Drew Hammen Wrestling
2006 Jason Chappell Men's Basketball
  Jordan Wilson Women's Basketball
  Theodore O'Reilly Men's Cross Country
  Emily Post Women's Cross Country
  Joel Nellis Football
  Garrett Jones Men's Golf
  Lindsay McMillan Women's Golf
  Brian Elliott Men's Hockey
  Sara Bauer Women's Hockey
  Samuel Austin Men's Rowing
  Kathleen Holoyda Women's Lightweight Rowing
  Kirsten Kuhn Women's Rowing
  Christopher Ede Men's Soccer
  Rebekah Katsma Women's Soccer
  Kaitlin Reiss Softball
  Thomas Molzahn Men's Swimming & Diving
  Andrea Wiesner Women's Swimming & Diving
  Lachezar Kasarov Men's Tennis
  Alexandria Goldin Women's Tennis
  Nathaniel Brown Men's Track & Field
  Julia Benson Women's Track & Field
  Katie Lorenzen Volleyball
  Lee Kraemer Wrestling
2005 Clayton Hanson Men's Basketball
  Ebba Gebisa Women's Basketball
  Theodore O’Reilly Men's Cross Country
  Amanda Ganser Women's Cross Country
  Jason Pociask Football
  Garrett Jones Men's Golf
  Lindsay McMillan Women's Golf
  Luke Kohtala Men's Hockey
  Sara Bauer Women's Hockey
  Michael Triebwasser Men's Rowing
  Eva Payne Women's Lightweight Rowing
  Leah Gordon Women's Rowing
  Chris Ede Men's Soccer
  Jessica Ring Women's Soccer
  Natalie Phillips Softball
  Joseph Ebinger Men's Swimming & Diving
  Andrea Wiesner Women's Swimming & Diving
  Lachezar Kasarov Men's Tennis
  Alexandria Goldin Women's Tennis
  Nathaniel Brown Men's Track & Field
  Yael Peled Women's Track & Field
  Katie Jo Lorenzen Volleyball
  Brady Reinke Wrestling
2004 Clayton Hanson Men's Basketball
  Ebba Gebisa Women's Basketball
  Theodore O’Reilly Men's Cross Country
  Sarah Kolpin Women's Cross Country
  Matthew Gajda Football
  Kevin Tassistro Men's Golf
  Lindsay McMillan Women's Golf
  Luke Kohtala Men's Hockey
  Sharon Cole Women's Hockey
  Michael Tupek Men's Rowing
  Eileen Storm Women's Lightweight Rowing
  Leah Gordon Women's Rowing
  Eric Hanson Men's Soccer
  Jessica Ring Women's Soccer
  Natalie Phillips Softball
  Michael Slutsky Men's Swimming & Diving
  Rebecca Johansson Women's Swimming & Diving
  Jordan Raemisch Men's Tennis
  Alexandria Goldin Women's Tennis
  Nathaniel Brown Men's Track & Field
  Yael Peled Women's Track & Field
  Julie Stefan Women's Track & Field
  Katie Jo Lorenzen Volleyball
  Ryan Button Wrestling
2003 Clayton Hanson Men's Basketball
  Ebba Gebisa Women's Basketball
  Colin Steele Men's Cross Country
  Sarah Kolpin Women's Cross Country
  Jason Pociask Football
  Kevin Tassistro Men's Golf
  Kathleen Connelly Women's Golf
  Mark Jackson Men's Hockey
  Katherine Devereaux Women's Hockey
  Ryan Kipp Men's Rowing
  Eva Payne Women's Lightweight Rowing
  Leah Gordon Women's Rowing
  John McGrady Men's Soccer
  Jessica Ring Women's Soccer
  Natalie Phillips Softball
  Eric Wiesner Men's Swimming & Diving
  Sara Wiezorek Women's Swimming & Diving
  David Hippee Men's Tennis
  Shana McElroy Women's Tennis
  Ryan Ridge Men's Track & Field
  Yael Peled Women's Track & Field
  Julie Stefan Women's Track & Field
  Jill Maier Volleyball
  Brady Reinke Wrestling
2002 Ike Ukawuba Men's Basketball
  Abigail Simmons Women's Basketball
  Josh Spiker Men's Cross Country
  Julie Stefan Women's Cross Country
  Jason Schick Football
  Kevin Tassistro Men's Golf
  Katie Connelly Women's Golf
  Andy Wheeler Men's Hockey
  Kerry Weiland Women's Hockey
  Nicholas Kitowski Men's Rowing
  Eileen Ruzicka Women's Lightweight Rowing
  Annie Trimberger Women's Rowing
  Aaron Lauber Men's Soccer
  Jodi Zilinksi Women's Soccer
  Kerry Hagen Softball
  Brian Neuman Men's Swimming & Diving
  Andrea Wanezek Women's Swimming & Diving
  Jason Gonzaga Men's Tennis
  Teresa Gonzaga Women's Tennis
  James Berger Men's Track & Field
  Yael Peled Women's Track & Field
  Julie Stefan Women's Track & Field
  Jill Maier Volleyball
  Brady Reinke Wrestling
2001 Andy Kowske Men's Basketball
  Jessica Liegel Women's Basketball
  Jason Vanderhoof Men's Cross Country
  Sarah Kolpin Women's Cross Country
  Jason Schick Football
  James Lemon Men's Golf
  Allison Blomquist Women's Golf
  Kevin Granato Men's Hockey
  Gretchen Anderson Women's Hockey
  Nicholas Kitoswki Men's Rowing
  Rebecca Flood Women's Lightweight Rowing
  Annie Trimberger Women's Rowing
  Aaron Lauber Men's Soccer
  Jodi Zilinski Women's Soccer
  Sarah Mayer Softball
  Adam Byars Men's Swimming & Diving
  Andrea Wanezek Women's Swimming & Diving
  Robert Croll Men's Tennis
  Shana McElroy Women's Tennis
  Tom Ridge Men's Track & Field
  Julie Stefan Women's Track & Field
  Sara Urbanek Volleyball
  Tony Black Wrestling
2000 Andy Kowske Men's Basketball
  Erin Schmidt Women's Basketball
  John Schoenfelder Men's Cross Country
  Laura Martin Women's Cross Country
  Jason Schick Football
  James Lemon Men's Golf
  Allison Blomquist Women's Golf
  Kevin Granato Men's Hockey
  Michelle Sikich Women's Hockey
  John Remington Men's Rowing
  Lindsay Gorsuch Women's Lightweight Rowing
  Tessa Michaelson Women's Rowing
  Aaron Lauber Men's Soccer
  Jodi Zilinski Women's Soccer
  Sarah Mayer Softball
  Cory Miller Men's Swimming & Diving
  Gina Panighetti Women's Swimming & Diving
  Robert Croll Men's Tennis
  Vanessa Rauh Women's Tennis
  Eric Leicht Men's Track & Field
  Laura Martin Women's Track & Field
  Marie Meyer Volleyball
  Tony Black Wrestling
1999 Erik Faust Men's Basketball
  Amy Wiersma Women's Basketball
  Jason Weppler Men's Cross Country
  Laura Joyce Women's Cross Country
  Jason Eck Football
  James Lemon Men's Golf
  Allison Blomquist Women's Golf
  Kevin Granato Men's Hockey
  Mark Danahy Men's Rowing
  Tamara Miller Women's Lightweight Rowing
  Karolyn Oetjen Women's Rowing
  Adam Kowalski Men's Soccer
  Shannon Brown Women's Soccer
  Jocelyn Lepinski Softball
  Cory Miller Men's Swimming & Diving
  Gina Panighetti Women's Swimming & Diving
  David Sacks Men's Tennis
  Barbara Urbanska Women's Tennis
  Jason Weppler Men's Track & Field
  Stephanie Pesch Women's Track & Field
  Marisa Mackey Volleyball
  Brady Cudd Wrestling
1998 Brian Vraney Men's Basketball
  Emily Ricter Women's Basketball
  John Schoenfelder Men's Cross Country
  Becky Schaefer Women's Cross Country
  Chris Ghidorzi Football
  Thomas Tzakis Men's Golf
  Allison Blomquist Women's Golf
  Erik Raygor Men's Hockey
  Mark Danahy Men's Rowing
  Sharone Cohen Women's Lightweight Rowing
  Emily Farrell Women's Rowing
  Adam Kowalski Men's Soccer
  Shannon Brown Women's Soccer
  Carin Bouchard Softball
  Cory Miller Men's Swimming & Diving
  Gina Panighetti Women's Swimming & Diving
  Jeff Mahlik Men's Tennis
  Marjon Copier Women's Tennis
  John Schoenfelder Men's Track & Field
  Becky Schaefer Women's Track & Field
  Marisa Mackey Volleyball
  Reid Phillips Wrestling
1997 Paul Grant Men's Basketball
  Emily Richter Women's Basketball
  Bryan Jurewicz Football
  Chris Caulum Men's Golf
  Rheba Mabie Women's Golf
  Mark Smith Men's Hockey
  Aaron Berger Men's Rowing
  Jill Schindhelm Women's Lightweight Rowing
  Emily Farrell Women's Rowing
  Ryan Kehoe Men's Soccer
  Shannon Brown Women's Soccer
  Julie Johnson Women's Soccer
  Carin Bouchard Softball
  Willie Rudat Men's Swimming & Diving
  Anne Fillmore Women's Swimming & Diving
  Jeffrey Malik Men's Tennis
  Tracy Zobrist Women's Tennis
  Jay Schoenfelder Men's Track & Field
  Rebecca Schaefer Women's Track & Field
  Lindsey Buswell Volleyball
  Brent Werkeiser Wrestling
1996 Shawn Carlin Men's Basketball
  Tracy Winkler Women's Basketball
  Anthony Escarcega Men's Cross Country
  Kathy Butler Women's Cross Country
  Bryan Jurewicz Football
  Chris Caulum Men's Golf
  Erika Brown Women's Golf
  Scott Sanderson Men's Hockey
  Jeffrey Miller Men's Rowing
  Claire Cornelius Women's Rowing
  Gina Utrie Women's Rowing
  Ryan Kehoe Men's Soccer
  Julie Johnson Women's Soccer
  Shannon Brown Women's Soccer
  Carin Bouchard Softball
  Jeffrey Bruns Men's Swimming & Diving
  Sara Krueger Women's Swimming & Diving
  Jeffrey Malik Men's Tennis
  Tracy Zobrist Women's Tennis
  Robert Smits Men's Track & Field
  Rebecca Schafer Women's Track & Field
  Jamie Smith Volleyball
  Jeffrey Walter Wrestling
1995 Shawn Carlin Men's Basketball
  Tracy Winkler Women's Basketball
  Ted Hansen Men's Cross Country
  Jenny Howard Women's Cross Country
  Michael Rader Football
  Chris Caulum Men's Golf
  Dana Tzakis Women's Golf
  Scott Sanderson Men's Hockey
  Jeff Miller Men's Rowing
  Sarah Kacvinsky Women's Rowing
  Alastair Steel Men's Soccer
  Julie Johnson Women's Soccer
  Matt Schoenecker Men's Swimming & Diving
  Danielle Jaeger Women's Swimming & Diving
  Malcolm Thorne Men's Tennis
  Lauren Gavaris Women's Tennis
  Robert Smits Men's Track & Field
  Sonya Jensen Women's Track & Field
  Kelli Luther Volleyball
  Jeff Walter Wrestling
1994 Grant Johnson Men's Basketball
  Tracy Winkler Women's Basketball
  Ted Hansen Men's Cross Country
  Robin Snowbeck Women's Cross Country
  Matthew Nyquist Football
  Joe Ring Men's Golf
  Dana Tzakis Women's Golf
  Scott Sanderson Men's Hockey
  Jeff Miller Men's Rowing
  Erica Plambeck Women's Rowing
  Alastair Steel Men's Soccer
  Julie Johnson Women's Soccer
  Matt Schoenecker Men's Swimming & Diving
  Danielle Premo Women's Swimming & Diving
  Malcolm Thorne Men's Tennis
  Marjon Copier Women's Tennis
  Mark Dahms Men's Track & Field
  Sonya Jensen Women's Track & Field
  Kelli Luther Volleyball
  Jeff Walter Wrestling
1993 Grant Johnson Men's Basketball
  Peggy Shreve Women's Basketball
  Donovan Bergstrom Men's Cross Country
  Michelle Ripp Women's Cross Country
  Matthew Nyquist Football
  Joe Ring Men's Golf
  Dana Tzakis Women's Golf
  Chris Tucker Men's Hockey
  Paul Nicholas Men's Rowing
  Erica Plambeck Women's Rowing
  Jeff Gold Men's Soccer
  Holly Pierson Women's Soccer
  Eric Seversen Men's Swimming & Diving
  Danielle Premo Women's Swimming & Diving
  Christopher West Men's Tennis
  Amanda Gregory Women's Tennis
  Andy Howlett Men's Track & Field
  Kirstin Kirkpatrick Women's Track & Field
  Laurie Smith Volleyball
  Jeff Walter Wrestling
1992 Grant Johnson Men's Basketball
  Peggy Shreve Women's Basketball
  Kurt Runzheimer Men's Cross Country
  Agnes Eppers Women's Cross Country
  Jeff Rasmussen Football
  Jeff Helper Men's Golf
  Liz Rudolf Women's Golf
  Chris Tucker Men's Hockey
  James Farmer Men's Rowing
  Erica Plambeck Women's Rowing
  Ronald Ackerman Men's Soccer
  Heather Taggart Women's Soccer
  Walter Denton Men's Swimming & Diving
  Nicole Ervin Women's Swimming & Diving
  Jack Waite Men's Tennis
  Stephany Benz Women's Tennis
  Kurt Runzheimer Men's Track & Field
  Sonya Jensen Women's Track & Field
  Jackie Johnson Volleyball
  Chad Verbeten Wrestling
1991 Grant Johnson Men's Basketball
  Peggy Shreve Women's Basketball
  Eric Stabb Men's Cross Country
  Sue Gentes Women's Cross Country
  Don Davey Football
  Jeff Helper Men's Golf
  Liz Rudolf Women's Golf
  Joe Decker Men's Hockey
  James Almquist Men's Rowing
  Laura Macaulay Women's Rowing
  Josh Flyr Men's Soccer
  Catherine Schaidler Women's Soccer
  Walter Denton Men's Swimming & Diving
  Nicole Ervin Women's Swimming & Diving
  Jack Waite Men's Tennis
  Elaine Demetroulis Women's Tennis
  Andy Howlett Men's Track & Field
  Kirstin Kirkpatrick Women's Track & Field
  Jackie Johnson Volleyball
  Charles Wahota Men's Wrestling
1990 Billy Douglas Men's Basketball
  Peggy Shreve Women's Basketball
  Eric Staab Men's Cross Country
  Angie Sveum Women's Cross Country
  Don Davey Football
  Jeff Helper Men's Golf
  Lisa Doble Women's Golf
  Rob Mendel Men's Hockey
  James Almquist Men's Rowing
  Maureen O'Connor Women's Rowing
  Jason Boykoff Men's Soccer
  Amy Warner Women's Soccer
  Dan Waschbusch Men's Swimming & Diving
  Margaret Mallatt Women's Swimming & Diving
  Jack Waite Men's Tennis
  Elaine Demetroulis Women's Tennis
  Eric Staab Men's Track & Field
  Angie Sveum Women's Track & Field
  Jackie Johnson Volleyball
  Scott Drabenstadt Wrestling
1989 Rob Willey Men's Basketball
  Kay Frederickson Women's Basketball
  Eric Staab Men's Cross Country
  Angie Sveum Women's Cross Country
  Don Davey Football
  Mark Dabagia Men's Golf
  Lisa Doble Women's Golf
  Rob Mendel Men's Hockey
  Todd Williams Men's Rowing
  Linda Bawhmann Women's Rowing
  Steve Rose Men's Soccer
  Amy Warner Women's Soccer
  Thomas Senn Men's Swimming & Diving
  Margaret Mallatt Women's Swimming & Diving
  Jack Waite Men's Tennis
  Elaine Demetroulis Women's Tennis
  Bart Kane Men's Track & Field
  Angie Sveum Women's Track & Field
  Jackie Johnson Volleyball
  Dan Evensen Wrestling
1988 Rob Willey Men's Basketball
  Shelly Rucinski Women's Basketball
  Eric Staab Men's Cross Country
  Maureen Hartzheim Women's Cross Country
  Don Davey Football
  Mark Dabagia Men's Golf
  Lisa Doble Women's Golf
  Kurt Svendsen Men's Hockey
  Todd Williams Men's Rowing
  Michelle Falivena Women's Rowing
  Steve Rose Men's Soccer
  Erica Treichel Women's Soccer
  Thomas Senn Men's Swimming & Diving
  Martha Groebner Women's Swimming & Diving
  Jack Waite Men's Tennis
  Kris Yahr Women's Tennis
  Eric Staab Men's Track & Field
  Maureen Hartzheim Women's Track & Field
  Liz Potempa Volleyball
  Tony Evensen Wrestling
1987 Rod Ripley Men's Basketball
  Nicky Boucher Women's Basketball
  Mike Deignan Men's Cross Country
  Maureen Hartzheim Women's Cross Country
  Richard Streifel Football
  Charles Winn Men's Golf
  Jeanne Hackbarth Women's Golf
  Jim Johannson Men's Hockey
  Thomas Tryon Men's Rowing
  Amy Krohn Women's Rowing
  Steve Rose Men's Soccer
  Lisa Lee Women's Soccer
  Thomas Senn Men's Swimming & Diving
  Cindi Dahler Women's Swimming & Diving
  Ryan Cooley Men's Tennis
  Cheri Berger Women's Tennis
  Scott Jenkins Men's Track & Field
  Maureen Hartzheim Women's Track & Field
  Liz Potempa Volleyball
  Tony Evensen Wrestling
1986 Rod Ripley Men's Basketball
  Cindy Slovak Women's Basketball
  Scott Jenkins Men's Cross Country
  Maureen Hartzheim Women's Cross Country
  Richard Streifel Football
  Charles Winn Men's Golf
  Jeanne Hackbarth Women's Golf
  Jim Johannson Men's Hockey
  Thomas Tryon Men's Rowing
  Amy Krohn Women's Rowing
  Steve Rose Men's Soccer
  Shelia Falk Women's Soccer
  Ryan Cooley Men's Tennis
  Cheri Berger Women's Tennis
  Scott Jenkins Men's Track & Field
  Nina Borgwarth Women's Track & Field
  Liz Potempa Volleyball
  Mark Clayton Wrestling

ON WISCONSIN
Bowl Central
  • Loading Tweets...
    1 second ago